Congratulations to the winners of our competition
1st Place - Klara Seraja - Politechnika Lubelska | |
2nd Place - Paweł Bielenda - Politechnika Rzeszowska | |
3rd Place - Karol Maziec - Politechnika Wrocławska |
Piotr Stefański, Anna Świeca - Politechnika Warszawska | |
Jacek Wyszomirski - Politechnika Wrocławska |
konferencja@przemysl40.pl
Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej specjalności Konstrukcja i Eksploatacja Maszyn (1989), studia podyplomowe w LONDON STUDY CENTRE oraz Future Business College (UK 1994 – 98). Posiada też ukończone kursy w zakresie Negocjacje w Transferze Technologii (Certyfikat UNIDO, ATT, ICS - 2002), oraz Szkoły Transferu Technologii ( Cert. Uniwersytetu Technicznego w Wiedniu i DG Enterprise & Industry -2004).
Doświadczenie zawodowe. Obecnie od 2013 związany z firmą BALLUFF Sp. z o. o., polskim oddziałem wiodącego producenta sensoryki i systemów identyfikacji przemysłowej. W ramach działu marketingu zajmuje się wsparciem sprzedaży poprzez rozwój nowych kontaktów biznesowych, projektów partnerskich i edukacyjnych.
Historycznie od pierwszego doświadczenia zawodowego w dziale technicznego przygotowania produkcji Wojskowych Zakładów Łączności, jako Technolog ds. mechanicznych, związany zawodowo z procesami wytwarzania, obróbką ubytkową, branżą budowy maszyn oraz motoryzacją. Kolejno w latach 1999-2000, jako Dyrektor ds. technicznych prowadził autoryzowany serwis samochodów dostawczych IVECO i osobowych marki FIAT, Alfa Romeo i Lancia we Wrocławskich spółkach Truck Motors i Motors Club. Następnie jako Dyrektor w firmie Hajda Sp. z o. o. zarządzał autoryzowanym salonem i serwisem samochodowym marki SEAT, projektując lay-out maszyn i urządzeń w serwisie, organizując liczne promocyjne akcje sprzedażowe, udział w wystawach oraz targach samochodowych. Począwszy od 2001 związany był przez ponad 11 lat z Wrocławskim Centrum Transferu Technologii, działając na styku nauki i przemysłu w ramach europejskich sieci transferu technologii i wsparcia biznesowego (Innovation Relay Centre oraz Enterprise Europe Network). Jako Specjalista ds. Transferu Technologii, w ramach europejskich projektów zajmował sie organizowaniem zagranicznych kontaktów biznesowych dla polskich producentów, innowacyjnych firm usługowych i jednostek badawczych. Zakres obejmował, negocjacje kontraktów międzynarodowych, doradztwo patentowe, organizację wyjazdów na targi, misje zagraniczne oraz cykle spotkań B2B dla polskich firm w kraju i za granicą. W 2012 ponownie w przemyśle jako Menedżer ds. sprzedaży w spółkach C-Form i C-Tech, zajmujących się projektowaniem i budową form wtryskowych, przyrządów specjalnych oraz produkcją elementów z tworzyw sztucznych.
Od roku 2005 jest sekretarzem komitetu Organizacyjnego Sympozjonu „Modelowanie w mechanice”. Od wielu lat jest pasjonatem druku 3D, a swoją pasją stara się zainteresować studentów i młodzież szkół średnich. W zakresie druku 3D posiada 6 zgłoszeń patentowych. Obecnie wraz ze studentami koła naukowego Mechatronika projektuje autorską drukarkę medyczną. Laureat wielu nagród za pracę naukową i organizacyjną. Od roku 2015 jest z-cą Przewodniczącego Gliwickiego oddziału Polskiego Towarzystwa Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej, a w roku 2016 został zaproszony do Rady Programowej III edycji Konferencji Naukowo-Biznesowej Inżynieria Przyszłości - Inteligentne rozwiązania techniczne i organizacyjne dla przemysłu. Od września 2016 prodziekan ds. współpracy społeczno-gospodarczej na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej.
In his position he is liable for future technology technologies like flexible production systems and cloud connectivity. Before his time at WAGO he was research assistant at the automation department of the university in Hamburg. Thomas Holm wrote several national and international scientific contributions about data modelling and engineering processes of automated production systems. He is member of working groups at Namur (1.12) ZVEI and GMA FA (5.16) “Middleware in industrial automation”. Furthermore he is member of the board NAMUR Task Force “Modular Automation”.
Absolwent Politechniki Poznańskiej na Wydziale Budowy Maszyn i Zarządzania kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji oraz studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania Jakością, a także podyplomowych Studiów Menedżerskich na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Od roku 2004 nieprzerwanie pracuje w firmie PROMAG S.A., od 2012 roku pełniąc funkcję Dyrektora ds. Technicznych, a od 2016 również Członka Zarządu firmy. Wieloletni członek Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP, Oddział w Poznaniu), piastujący aktualnie funkcję Prezesa Sekcji Transportu Wewnętrznego i Magazynowania. Angażuje się w kształcenie przyszłych kadr m.in. poprzez prowadzenie wykładów z zakresu intralogistyki dla studentów uczelni wyższych.
Posiada 6 lat doświadczenia jako architekt systemów Product Lifecycle Management, od dwóch lat żyje w świecie Internetu Rzeczy i Rzeczywistości Rozszerzonej, entuzjasta nowych technologii w przemyśle (również 4.0).
Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej. Z branżą automatyki przemysłowej związany jest od 12 lat. Od początku tej działalności pracuje w polskim oddziale firmy Balluff, niemieckiego producenta rozwiązań w zakresie systemów identyfikacji, sieci przemysłowych, detekcji i pomiarów. Rozpoczynał pracę jako Inżynier wsparcia technicznego, następnie jako Product Manager odpowiedzialny za systemy identyfikacji przemysłowej RFID oraz rozwiązania do sieci przemysłowych. Od 2012 roku odpowiada za Dział Marketingu i Jakości firmy Balluff.
Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze automatycznej integracji procesów logistycznych łańcucha dostaw, przy użyciu najlepszych praktyk B2B. Biegłe władanie językiem angielskim, włoskim i polskim, co pozwala mu koordynować i uczestniczyć w wielu innowacyjnych projektach, wdrożeniach rozwiązań B2B dla klientów obecnych na rynku międzynarodowym.
Specjalizacja: Sztuczna Inteligencja. Ekspert w następujących obszarach:
- zaawansowane systemy obliczeniowe,
- algorytmy planowania i analizy obrazu,
- rozwój systemów obliczeniowych.
Od 1994 r. Zajmował kluczowe stanowiska w dziale transportu, logistyki, zarządzania wprowadzaniem nowych pojazdów oraz zarządzania technologią produkcji. Przewodził zespołom GM zajmującym się projektowaniem i procesów Lean w najnowszym zakładzie Opla w Gliwicach.
W latach 2006-2009 pełnił funkcję kierownika ds. technologii produkcji i odpowiadał za uruchamianie Astry IV nowej generacji w Wielkiej Brytanii i Polsce, oraz za zarządzanie procesem wdrażanie projektu w Niemczech.
W latach 2013-2015 pełnił funkcję kierownika ds. technologii produkcji i odpowiadał za uruchamianie produkcji Astry V generacji w Wielkiej Brytanii.
Uzyskał tytuł magistra inżyniera na dziedzinie budowy maszyn na Politechnice stanu San Luis Potosi (Meksyk) oraz ukończył studia podyplomowe Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w dziedzinie stochastyki i procesów logistycznych na bazie logiki rozmytej, a także na Politechnice Warszawskiej w zakresie projektowania geometrii.
Doświadczony menedżer, z branżą IT związany od 25 lat. Współautor projektów dla przemysłu i energetyki z wykorzystaniem innowacyjnych narzędzi informatycznych takich jak GIS czy BigData wdrożonych w produkcji, utrzymaniu ruchu czy w handlu detalicznym.
Andrzej Soldaty większość́ swojej kariery zawodowej związał z koncernem Festo , dostawcą rozwiązań i komponentów automatyki przemysłowej. Współuczestniczył w budowaniu i rozwijaniu firmy Festo w Polsce , prowadził również projekty międzynarodowe na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej. W roku 2010 powołany na stanowisko Prezesa Zarządu Festo sp. z o.o. Obecnie emerytowany prezes Festo jest założycielem i partnerem projektu „Inicjatywa dla polskiego przemysłu 4.0” – w którym współdziałają przedstawiciele, przemysłu, biznesu, nauki . Andrzej Soldaty ukończył studia doktoranckie w zakresie ekonomii w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN oraz studia podyplomowe na kierunku automatyki przemysłowej Politechniki Warszawskiej. Posiada tytuł magistra inżyniera na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej oraz inżyniera na Wydziale Mechanicznym Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.
Dyrektor Generalny Spółki Electropoli Poland należącej do francuskiej grupy Electropoli SA, w ramach której jest także odpowiedzialny za optymalizację zakładów we Francji i w Czechach. Absolwent Politechniki Łódzkiej z 20- letnim doświadczeniem w branży automotive. Członek rady programowej klastra Silesia Automotive & Advanced Manufacturing.
Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Częstochowskiej.
Autor szeregu publikacji z zakresu sterowania, diagnostyki urządzeń energetycznych.
Zainteresowania: automatyzacja procesów technologicznych, komputerowe systemy sterowania i wizualizacji.
Absolwent automatyki i robotyki na Politechnice Gdańskiej. Z polskim oddziałem FANUC związany od stycznia 2009 roku. Początkowo zatrudniony jako inżynier serwisu robotów, później awansował na szefa serwisu robotów, by w końcu stać się doradcą klientów w zakresie robotyzacji produkcji. Szeroka wiedza, pasja i zaangażowanie w pracę przyczyniły się do szybkiego awansu na stanowisko dyrektora odpowiedzialnego za koordynowanie sprzedaży wszystkich produktów spółki na rynku krajowym, a w kwietniu 2015r. zaowocowały nominacją na stanowisko prezesa spółki FANUC Polska. Za główny cel swoich działań uważa aktywne wspieranie polskich producentów w poprawie konkurencyjności rynkowej poprzez zapewnianie im niezawodnych technologii produkcyjnych wraz ze wsparciem polskich inżynierów.
Z Cisco związany od 2006 roku. W tym okresie był odpowiedzialny za sprzedaż w sektorze operatorów telekomunikacyjnych oraz za rozwój usług zarządzanych i XaaS w Europie Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i w Rosji. Obecnie jako Dyrektor ds. Rozwoju Rynku i Innowacji pracuje z największymi klientami Cisco Polska nad technologiczną ewolucją ich infrastruktury i organizacji IT zgodnie ze strategicznymi celami komercyjnymi. Realizuje między innymi projekty z zakresu IoT, Connected Cities/Homes, Indoor Localization, Smart Grid, PMB, Cloud.
Twórca Cisco Connect – unikalnej konferencji – miejsca spotkań liderów największych firm polskiej gospodarki, przedstawicieli administracji państwowej i przedsiębiorców z wizjonerami nowoczesnych technologii i futurystami. Organizator Cisco Innovation Days – przeglądu najciekawszych polskich startupów i projektów studentów uczelni technicznych.
Od 20 lat w branży ICT. Przez wiele lat związany z największymi operatorami telekomunikacyjnymi w Polsce jako dyrektor produktu. Absolwent Fizyki Politechniki Łódzkiej, dodatkowe wykształcenie zdobywał na University College London, w Szkole Głównej Handlowej i IESE Business School.
Dr inż. Jarosław Panasiuk jest absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, którą ukończył w roku 1999 na Wydziale Uzbrojenia i Lotnictwa. W roku 2004 uzyskał stopień doktora nauk technicznych w specjalności mechanika. W roku 2007 ukończył studia MBA w Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie. Obecnie pracuje na Wydziale Mechatroniki i Lotnictwa WAT i zajmuje się zagadnieniami związanymi z robotyzacją produkcji, modelowaniem i projektowaniem układów robotyki oraz zagadnieniami dotyczącymi systemów wizyjnych i systemów automatyki budynkowej. Jest pomysłodawcą i jednym z współtwórców największego w Polsce laboratorium robotyki przemysłowej, które powstało na Wojskowej Akademii Technicznej w ramach projektu unijnego Infrastruktura i Środowisko. Laboratorium wyposażone jest w pełni funkcjonalne stanowiska przemysłowe z piętnastoma robotami firm ABB, FANUC, KUKA i MITSUBISHI i umożliwia nauczanie zagadnień z zakresu robotyzacji i automatyzacji produkcji. Dr inż. Jarosław Panasiuk jest współautorem wielu prac badawczych realizowanych na potrzeby wojska oraz wielu artykułów prezentowanych na konferencjach jak i zamieszczonych w literaturze naukowej oraz prasie branżowej z zakresu automatyzacji i robotyzacji produkcji. Zainteresowania naukowe i badania dr. inż. Jarosława Panasiuka skupiają się wokół tematyki programowania robotów i robotyzacji produkcji oraz systemów wizyjnych, jak również innowacyjnych rozwiązań z zakresu automatyki budynkowej i broni przeciwlotniczej.
Od września 2016 mianowana na dziekana Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej. Od 2012 r. pełniła funkcję Prodziekana ds. Organizacji i Rozwoju Wydziału Mechanicznego Technologicznego oraz Kierownika Zakładu Diagnostyki i Eksploatacji w Instytucie Podstaw Konstrukcji Maszyn. Pełni funkcję Wiceprzewodniczącej Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Technicznej. Aktywnie współpracuje z przedstawicielami przemysłu, szczególnie w zakresie diagnostyki maszyn i procesów oraz zastosowań układów mechatronicznych. Jej główne zainteresowania naukowe to diagnostyka maszyn, w tym diagnostyka wibrokaustyczna i wizyjna oraz zastosowania metod sztucznej inteligencji w systemach diagnostycznych. Była kierownikiem projektów z zakresu zastosowań metod wizyjnych i termowizyjnych w diagnostyce procesów, głównie procesów spawania oraz projektów z zakresu budowy systemów diagnostycznych bazujących na przetwarzaniu dużych zbiorów danych. Obecnie kieruje europejskim projektem z programu Steel & Coal, którego celem jest budowa urządzeń wspomagających pracę ratowników górniczych. Uczestniczy także w projekcie poświęconym budowie szkieletowego systemu doradczego dla górnictwa.
Absolwent Automatyki i Robotyki na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Posiada bogate praktyczne doświadczenia zawodowe zdobyte jako projektant, programista oraz inżynier odpowiedzialny za wdrożenia systemów automatyki przemysłowej. Od 14 lat związany z polskim oddziałem firmy WAGO Kontakttechnik GmbH & Co.KG. Od początku swoje doświadczenia wykorzystywał w Dziale Wsparcia Klienta oraz przy prowadzeniu specjalistycznych szkoleń. Rozwijał projekt WAGO Solution Provider skupiający najważniejszych partnerów WAGO w branży automatyki. Od 2015r. kieruje pracami samodzielnego zespołu odpowiedzialnego za rozwój systemów automatyki.
Absolwent wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej, oraz Menadżerskich studiów podyplomowych. Międzynarodowy Inżynier Spawalnik z dyplomem IWE otrzymanym przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach, Uczestnik programu Maser of Business Administration realizowanego na Uniwersytecie Śląskim. Trener TÜV Nord w zakresie technologii laserowych w spawalnictwie i obróbce cieplnej. Odpowiedzialny za doradztwo w robotyzacji procesów technologicznych wykorzystujących technologie laserowe w spawalnictwie i obróbce cieplnej.
Z wykształcenia informatyk przemysłowy, z zamiłowania kablolog. Związany z Lapp Kabel praktycznie od początków działalności firmy w Polsce, czyli od 19 lat. Początkowo jako przedstawiciel handlowy, następnie Regionalny Kierownik Sprzedaży, obecnie jako Z-ca Dyrektora ds. Technicznych. Posiada bogatą wiedzę teoretyczną i duże doświadczenie praktyczne związane z szeroko rozumianym okablowaniem maszyn i urządzeń. Od 14 lat odpowiedzialny za szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne w Lapp Kabel w Polsce, od 5 lat szkoli pracowników Lapp Kabel z całego świata. Autor blisko dziesięciu publikacji prasowych poruszających zagadnienia związane z przewodami elektrycznymi w przemyśle. Prelegent na Konferencjach branżowych, elektrotechnicznych i związanych z bezpieczeństwem maszyn.
Od 2002 roku jest zatrudniony na stanowisku profesora nadzwyczajnego Politechniki Wrocławskiej.. Studia wyższe ukończył w 1974 r. na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej, w specjalności maszyny i technologia obróbki bezwiórowej. Uzyskał stopnie naukowe doktora w 1977 r. i doktora habilitowanego w 1998 r., a w 2012 r. tytuł naukowy profesora nauk technicznych. W latach 1987-1991 pracował na Uniwersytecie RWTH Aachen (2 lata) oraz w instytucie KFA Jülich (2 lata) Niemcy.
Działalność naukowa koncentruje się w obszarze szeroko pojętego spajania materiałów. Główne kierunki to: analiza zjawisk na granicy połączenia zgrzewanych tarciowo materiałów o różnych właściwościach, zjawiska fizyczne i efekty technologiczne w procesach metalizacji natryskowej metodą ‘cold spray’, zagadnienia monitorowania procesu zgrzewania punktowego z zastosowaniem transmisji fal ultradźwiękowych, nowe materiały lutownicze.
Opublikował 198 prac naukowych (w tym 32 jednoautorskich). Na dorobek naukowy składa się: 109 artykułów w czasopismach (w tym 19 z tzw. listy filadelfijskiej), 68 prac w materiałach konferencyjnych, 2 monografie, 7 rozdziałów w książkach, 1 podręcznik, oraz 86 innych publikacji, uzyskał 6 patentów i ma 3 zgłoszenie patentowe, 58 prac jest o zasięgu międzynarodowym.
Działalność organizacyjna to m.in.: kierownik Zakładu Spawalnictwa (2004-2013), z-cą kierownika Katedry Materiałoznawstwa, Wytrzymałości i Spawalnictwa (od 2014 r.), prodziekan (3 kadencje: 2002-2005, od 2008 - 2016), członek Rady Naukowej Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach (od 2003 r., a od 2007 – z-cą przewodniczącego), członek Rady Programowej Przeglądu Spawalnictwa od 2006, (od 2008 - z-cą przewodniczącego), kierownik Wydziałowego Laboratorium Badań Materiałowych (od 2014 r.), doradca Prorektora ds. Europejskich Programów Regionalnych (od 2008 r.), kierownik 18-tu edycji studiów podyplomowych, zakres spawalnictwo (dających międzynarodowe uprawnienia IWE), ekspertem PKA od 2011 r.
Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Wykładowca Katedry Zarządzania i Organizacji Produkcji na Politechnice Poznańskiej.
Ponad dziesięcioletnie doświadczenie w biznesie wykorzystuje przy wdrażaniu projektów podnoszenia efektywności całych organizacji. Ma na swoim koncie wiele projektów usprawnieniowych z obszaru zarządzania łańcuchem dostaw. Prowadzi projekty modelowania procesów biznesowych w sposób optymalnie wykorzystujący potencjał i oczekiwania organizacji, zarówno w firmach produkcyjnych jak i dystrybucyjnych. Specjalista zarządzania zmianą. Współpracuje z wieloma firmami z branży obróbki metali i automotive.
W osiąganiu ponadprzeciętnych wyników pomaga mu wykorzystanie wiedzy z obszaru Teorii Ograniczeń wraz z Narzędziami Logicznego Myślenia.
Jako menadżer od 13 lat w firmie AB-Micro tworzy i kontroluje interdyscyplinarną dystrybucje oraz fachowe wsparcie techniczne oprogramowania CAE firmy EPLAN S&S na terenie Polski. Koordynuje współpracę firm AB-Micro Sp. z o.o. oraz EPLAN S&S z światowymi koncernami w kontekście wdrożenia oraz wykorzystania rozwiązań z dziedziny systemów CAE.
W 1987 roku absolwent Wydziału Automatyki, Informatyki i Elektroniki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Karierę zawodową rozpoczął, jako pracownik naukowy swojej Alma Mater w Zakładzie Systemów Pomiarowych.
W 1990 roku opuścił Uczelnię i od tego czasu zawodowo zajmuje się wdrażaniem aplikacji klasy SCADA. Od 1994 roku do chwili obecnej pracownik firmy ASKOM Sp. z o. o., w której oprócz realizacji aplikacji SCADA pełnił również funkcję Menedżera Produktu Asix. W chwili obecnej Inżynier Sprzedaży systemu Asix oraz główny prowadzący szkolenia projektantów aplikacji Asix.Evo. Zajmuje się również technicznym i handlowym wsparciem klientów stosujących produkty programowe firmy ASKOM.
„Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Częstochowskiej Specjalność Techniki Teleinformatyczne. Posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji rozwiązań elektronicznej wymiany danych dla potrzeb przemysłu Automotive oraz Logistyki kontraktowej. Na co dzień odpowiada za nowe wdrożenia oraz optymalizację aktualnych procesów, związanych z komunikacją pomiędzy systemami EDI w zakładach Maflow (Polska, Chiny, Meksyk, Francja, Hiszpania) a klientami grupy na całym świcie. „
Jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył aplikację sędziowską w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Wałbrzychu z siedzibą w Świdnicy. W Wałbrzychu, swoim rodzimym mieście, prowadzi praktykę adwokacką. Specjalizuje się w spawach gospodarczych. Jest również aktywnym działaczem społecznym.
Współwłaścicielka firmy consultingowej Landster współpracującej głównie z firmami o kapitale rodzimym i przyjezdnym, i ich menedżerami mającymi ambicje być liderami w swoich branżach (automotive i nie tylko)
Autorka kilkudziesięciu rozwiązań i narzędzi wspierających menedżerów w budowaniu efektywnych organizacji i efektywności jednostki w procesie pracy (w tym m.in. AMS - Autonomiczny System Zarządzania integrujący systemy Lean, Kaizen ze standardami zarządzania na produkcji i wskaźnikami produkcyjnymi)
Właścicielka 18 lat doświadczenia w zarządzaniu w organizacjach biznesowych w różnych branżach, o różnej wielkości, strukturze i kulturze, wzbogaconego o doświadczenia ze światem wzornictwa przemysłowego
Aktualnie zarządza również zespołem mulidyscyplinarnym, dla którego wyjątkowym wyzwaniem jest wdrożenie (po zakończonym z sukcesem okresem testowym) modelu Inteligentnej Organizacji oraz Systemu Inteligentnego Rynku Pracy (na potrzeby Regionalnej Sieci K2).
Wykształcenie wyższe Uniwersytet Śląski – tematem obrony pracy magisterskiej był rynek pracy.
Absolwent Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. W latach 1971-81 pracownik Instytutu Pojazdów PW, gdzie zajmował się m.in. badaniami samochodów we współpracy z najwybitniejszymi twórcami polskiej motoryzacji (prof. L. Jaśkiewicz, doc. K. Pionnier).
Od 1983 r. prowadzi w Warszawie Autoryzowaną Stację Obsługi Fiat - jeden z pierwszych prywatnych autoryzowanych serwisów Fiata w Polsce. Od 1989 r. Podstarszy Cechu Rzemiosł Motoryzacyjnych w Warszawie. Członek Prezydium Krajowej Izby Gospodarczej. Od 1984 roku członek Rady Polskiej Izby Motoryzacji, a od roku 2001 był jej wiceprzewodniczącym. Prezesem PIM jest od kwietnia 2003 r.
Zarządza strategią marketingową dla branż przemysłowych w Siemens Sp. z o.o., koordynując działania z uwzględnieniem złożoności organizacyjnej i międzynarodowej struktury firmy. W obszar jego obowiązków zawodowych wpisuje się kreowanie strategii w zakresie komunikacji, w tym PR, marketingu, w tym ATL, BTL, planowanie budżetu, zarządzanie zespołem. Celem jego działań jest konsekwentna realizacja strategii pozycjonowania firmy Siemens jako partnera dla polskiego przemysłu. Odpowiada także za komunikacją produktową.
Wcześniej, pracując dla Ursa Polska Sp. o.o., odpowiadał za strategię i zarządzanie działalnością w Polsce i krajach regionu bałtyckiego, a następnie za zarządzanie portfolio produktowym na polskim rynku dla URSA Central East. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończył studia podyplomowe z zastosowań technologii komputerowych na Politechnice Koszalińskiej na Wydziale Elektroniki. W 2016 roku ukończył International Language Academy of Canada, a wcześniej, w 2009 The Chartered Institute of Marketing.
Szczegółowy opis już wkrótce.
Szczegółowy opis już wkrótce.
Szczegółowy opis już wkrótce.
Szczegółowy opis już wkrótce.